Voorrangswijziging van enkele kruispunten in Merchtem

UPDATE: 21 maart - 17u30

De kruispunten Sint Janstraat x Gasthuisstraat en Kouter x Heirbaan x Gasthuisstraat werden opnieuw opengesteld voor het doorgaand verkeer.
 
Let op:
  • het verkeer komende van Steenhuffel moet stoppen aan het kruispunt Heirbaan x Kouter x Gasthuisstraat.
  • Het verkeer komende van Steenhuffel en Peizegem moet stoppen aan het kruispunt Sint Janstraat x Gasthuisstraat.

UPDATE: 17 maart - 10u10

Wegens de droge weervoorspellingen worden op dinsdag 21 maart (vanaf 9 uur) de kruispunten Sint Janstraat x Gasthuisstraat en Kouter x Heirbaan x Gasthuisstraat volledig afgesloten om de voorrangen te wijzigen.

  • Fietsers en voetgangers kunnen passeren op deze kruispunten.
  • De 3t5-omleiding van de Heirbaan blijft die dag behouden.
  • Het overige verkeer zal de omleiding volgens het plan dienen te volgen.

Let op, na de voorrangswijziging zal het verkeer komende van Steenhuffel moeten stoppen aan het kruispunt Heirbaan x Kouter x Gasthuisstraat. Het verkeer komende van Steenhuffel en Peizegem dient te stoppen aan het kruispunt Sint Janstraat x Gasthuisstraat.


UPDATE: 10 maart - 10u29
De Heirbaan wordt vandaag opnieuw opengesteld tegen ten laatste 17 uur.


UPDATE: 6 maart 10u17

Wegens de slechte weersomstandigheden worden de kruispunten Gasthuisstraat/Sint Janstraat en Gasthuisstraat/Kouter/Heirbaan NIET afgesloten op dinsdag 7 maart, de Heirbaan blijft wel afgesloten.

De wegmarkeringen en de bijhorende voorrangswijzigingen worden uitgesteld naar een drogere periode.


Afhankelijk van de weersomstandigheden wordt op maandag 6 maart de Heirbaan geasfalteerd.

Daaropvolgend worden de kruispunten Sint Janstraat x Gasthuisstraat en Kouter x Heirbaan x Gasthuisstraat volledig afgesloten om de voorrangen te wijzigen.

  • Fietsers en voetgangers kunnen op deze kruispunten passeren;
  • De 3t5-omleiding van de Heirbaan blijft die dag behouden;
  • het overige verkeer zal onderstaande omleiding dienen te volgen (zie plan hiernaast):
    • De omleiding voor het lokaal verkeer van Merchtem naar Londerzeel zal verlopen via Bleukenweg en Terlinden richting Heirbaan;
    • De omleiding voor het lokaal verkeer van Londerzeel zal verlopen via Londerzeel over Heerbaan en Heirbaan rechts via Brusselstraatje en Dahliastraat naar de Kouter. In de Dahliastraat wordt enkel verkeer toegelaten richting Kouter;
    • De omleiding voor het zwaar verkeer in beide richtingen zal verlopen via Merchtem over Wolvertemsesteenweg naar Wolvertem over Merchtemsesteenweg, Driesstraat en Veilinglaan en zo via Londerzeel over Robbroekstraat;
    • Het doorgaand verkeer richting Londerzeel zal verlopen via dezelfde omleiding als het zwaar verkeer;
    • De omleiding voor de bussen van De Lijn zal in beide richtingen verlopen via Wolvertemsesteenweg, Linthoutstraat richting Meuzegem en zo via Veilinglaan naar Londerzeel, Robbroekstraat;
    • De omleiding voor het doorgaand verkeer van Merchtem naar Peizegem/Buggenhout zal verlopen via Sint Janstraat, Galgestraat, Neerkouter richting Kouter. In de Neerkouter wordt enkel verkeer toegelaten komende van de Galgestraat;
    • De omleiding voor het doorgaand verkeer van Peizegem/Buggenhout naar Merchtem zal verlopen via Kouter, verbindingsbaantje richting Galgestraat huisnr. 135, Galgestraat, verbindingsbaantje t.h.v. huisnr. 109 richting Eyckstraat en Eyckstraat. In de verbindingsbaantjes tussen Kouter en Galgestraat huisnr. 135, tussen Galgestraat huisnr. 109 en Eyckstraat en Eyckstraat wordt enkel verkeer toegelaten komende uit de richting van Peizegem/Buggenhout.

Na de voorrangswijziging zal het verkeer komende van Steenhuffel moeten stoppen aan het kruispunt Heirbaan x Kouter x Gasthuisstraat. Het verkeer komende van Steenhuffel en Peizegem dient te stoppen aan het kruispunt Sint Janstraat x Gasthuisstraat.

Gepubliceerd op vrijdag 17 maart 2023
Nieuwsoverzicht
  • voorrangswijziging

Openingsuren & contact

Mobiliteit

adres
Nieuwstraat 11785 Merchtem
Tel. tel.
052 89 10 68
e-mail
Vandaag open van 8u tot 12u en 13u30 tot 16u
Morgen open van 8u tot 12u

Deel deze pagina